W ramach Mszy św. sprawowanej na placu Świętego Piotra z okazji inauguracji obrad 13. Zwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów na temat nowej ewangelizacji dla przekazu wiary chrześcijańskiej, papież Benedykt XVI nadał tytuł Doktora Kościoła św. Janowi z Ávila i św. Hildegardzie z Bingen.

W przemówieniu tuż przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty zachęcił do odmawiania modlitwy Różańcowej, która w Roku Wiary stanowić będzie szczególną formę pogłębiania więzi z Bogiem.

 

Drodzy bracia i siostry,

Zwróćmy się teraz do Maryi, którą czcimy dzisiaj jako Królową Różańca Świętego. W tym czasie w sanktuarium w Pompei zanoszona jest tradycyjna „Suplikacja”, z którą łączą się niezliczone rzesze wiernych z całego świata. Podczas gdy także i my łączymy się duchowo w tej modlitwie, pragnę wszystkim zaproponować docenianie modlitwy Różańcowej w nadchodzącym Roku Wary.

Przez Różaniec dajemy się prowadzić Maryi, która jest wzorem wiary w medytacji tajemnic Chrystusa i dzień po dniu jesteśmy wspomagani w przyswajaniu sobie Ewangelii, tak aby ona nadawała kształt całemu naszemu życiu. Dlatego też idąc za moimi Poprzednikami, zwłaszcza za bł. Janem Pawłem II, który dziesięć lat temu dał nam list apostolski „Rosarium Virginis Mariae”, zachęcam do odmawiania Modlitwy Różańcowej osobiście, w rodzinie i we wspólnocie, ucząc się w szkole Maryi, która prowadzi nas do Chrystusa, żywego centrum naszej wiary.

Zenit, 7.10.2012

Z radością witamy w

Pallotyńskiej Rodzinie Misyjnej!

STOWARZYSZENIE APOSTOLSTWA KATOLICKIEGO (księża i bracia Pallotyni) zostało założone przez św. Wincentego Pallottiego w 1835 roku w Rzymie. Od początku w sercu Założyciela było pragnienie szerzenia wiary tam, gdzie jest jeszcze ona nieznana oraz niesienia wszelkiej pomocy krajom misyjnym. PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY troszczy się o misjonarzy pracujących w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Burkina Faso, Kolumbii, Wenezueli, Antylach i Kazachstanie oraz prowadzących reewangelizację na Ukrainie. Posługa na misjach duchowych synów św. Wincentego Pallottiego - księży i braci pallotynów, realizuje się dzięki duchowemu wsparciu oraz ofiarności Przyjaciół i Dobrodziejów naszego Sekretariatu.

Pallotti wzywał do współpracy. Tego, co możemy zrobić wspólnie, razem, nigdy nie zrobi się w pojedynkę, dlatego powołał do życia Zjednoczenie Apostolstwa. Twoje serce również może bić dla misji...

Kliknij i pomóż!

W dniu 22 stycznia 2019 r. będziemy obchodzić uroczystość patronalną naszego Założyciela. Z tej okazji można przysyłać intencje mszalne, które odprawimy podczas 30 Mszy św. Ofiary złożone wraz z intencjami zostaną przekazane na misje pallotyńskie.                                                                           

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY 
PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA
ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255
03-802 Warszawa

e-mail: biuro@sekretariat-misyjny.pl
tel.: 22 77 15 119 lub 22 77 15 129

nr konta: 80 1020 1042 0000 8102 0009 9101

Przekazujemy 1% Fundacji Salvatti.pl: KRS 0000309499

Multimedia Misyjne

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę