Bangi (Fides) – Republika Centralnej Afryki nadal spływa krwią niewinnych ludzi, mówią pracujący w tym kraju misjonarze. Od 7 lat trwa tam krwawa wojna, ale nie domowa, podkreślają. Bo trudno mówić o rebeliantach muzułmańskiej formacji zbrojnej „Seleka”, którzy w 2011 obalili prezydenta Bozize dając początek krwawej, niekończącej się wojnie. „Seleka” składa się z żołnierzy różnych narodowości, których zadaniem było i jest udaremnianie pokojowego współistnienia mieszkańców tego, do niedawna pokojowego środkowoafrykańskiego kraju.

Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho - Rwanda odbyły się uroczystości odpustowe.

Pani Agata Kochanowska chętnie dzieli się doświadczeniem pracy w Pallotyńskiej Adopcji Serca oraz opowiada o swojej posłudze misyjnej jako wolontariuszka w Kamerunie. Czeka na zaproszenia ze wszystkich szkół. Będą to na pewno niezapomniane spotkania, tak jak to w Warszawie.

Decyzją Przełożonych Wyższych seminarzyści pallotyńscy w Wenezueli odbywają swoją formację w Seminarium Archidiecezjalnym św. Róży z Limy w Caracas, w dzielnicy Hatillo. Po odbytym postulacie kandydaci spędzili miesiąc czasu w swoich domach rodzinnych. Decyzją przełożonych na czas formacji został przyjęty jeden kandydat Alvis. Drugi seminarzysta Rafael aktualnie będzie także kontynuował swoje studia w Wenezueli. W połowie września przyjechali do Guarenas. Następnie zostali odwiezieni do seminarium, gdzie przez dwa tygodnie mieli czas na integrację z innymi seminarzystami oraz odprawili rekolekcje.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę