Wdzięczni za otrzymane łaski, pragniemy duchowo przygotować się do jubileuszu 50-lecia działalności misyjnej polskich pallotynów. Wraz z dniem 22 lutego rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę dziękczynną do naszego Założyciela św. Wincentego Pallottiego, który zainicjował dzieło misyjne. Każdego 22 dnia miesiąca podczas sprawowanej Mszy św. będziemy się modlić za Jego wstawiennictwem w intencji pallotynów rozsianych po świecie i o błogosławieństwo Boże dla wspierających ofiarnie nasze misje Dobrodziejów Sekretariatu Misyjnego.

Kraje misyjne, w których posługują misjonarze otaczani naszą modlitwą w każdym dniu nowenny, to :

22 lutego – Rwanda

22 marca – Demokratyczna Republika Konga

22 kwietnia – Burkina Faso 

22 maja – Wybrzeże Kości Słoniowej

22 czerwca – Ukraina

22 lipca – Wenezuela,

22 sierpnia – Kolumbia

22 września – Barbados

22 października – Kazachstan

Drodzy Współpracownicy, dziękujemy za Wasze dobro. Zachęcamy do duchowej łączności każdego 22 dnia miesiąca od lutego do października, poprzez transmisje Mszy św. o godz. 18.00

 

 

 

 

W dzień św. Józefa 19 marca 2021 roku zapraszamy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach na spotkanie modlitewne rodziny pallotyńskiej pt. Ojcowskie Serce.

„Patris corde – ojcowskim sercem, tak Józef umiłował Jezusa”. Tym stwierdzeniem papież Franciszek rozpoczyna swój List apostolski z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. 19 marca we wspomnienie św. Józefa, chcemy wspólnie pomodlić się za każdego z nas, za każde dzieło apostolskie, misyjne i pallotyńskie. Spotkamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach (Bazylika). Chcemy razem ze Zjednoczeniem Apostolstwa Katolickiego zawierzyć każdą posługę jaką podejmujemy na co dzień. Organizatorem modlitewnego czuwania jest sekretariat ds. Misji i Apostolstwa oraz Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł wraz z Zjednoczeniem Apostolstwa Katolickiego. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, ilość osób jest ograniczona. Dlatego zgłoszenia prosimy wysyłać na maila:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plan modlitewnego czuwania

20.00 Rozpoczęcie
20.15 Ojciec Miłosierdzia – ks. Michał Olszewski SCJ
21.00 Świadectwo – ks. Zbigniew Pawłowski SAC
21.30 Adoracja, sakrament pokuty
22.15 Ojcowskie Serce Józefa – ks. Waldemar Pawlik SAC
23.00 Msza Święta – ks. Zenon Hanas SAC

Posługa muzyczna: Chór Amadeum i Zespół Gsus Project. Transmisja w pallotyńskich mediach.

Można sobie wyobrazić radość Carli i jej córki Julii, gdy do ich domu w Upata, środkowa Wenezuela, zawitał pallotyński kleryk z darami żywnościowymi. Carla jest niepełnosprawna. Porusza się o lasce. Nikt nie chce jej zatrudnić. Mieszka u swojej matki Anity. Jej emerytura, która  w przeliczeniu wynosi około 10 dolarów na miesiąc, jest jedynym źródłem utrzymania rodziny. A ceny wciąż rosną i rosną…

Gdyby nie pallotyńscy misjonarze, już dawno mała Julia, jej mama i babcia byłyby skazane na głód.

Prosimy wspomóż tę rodzinę i inne, które są pod opieką pallotyńskich misjonarzy WIELKOPOSTNĄ JAŁMUŻNĄ! 10 dolarów, czyli około 40 zł to miesięczne utrzymanie rodziny w Wenezueli.

Ogólna sytuacja w Wenezueli jest dramatyczna. Ekonomiści ankietowani przez New York Times twierdzą, że kraj przeżywa największy kryzys w skali globalnej od 100 lat. Jest on głębszy niż kryzys w USA w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku czy kryzys w byłych krajach socjalistycznych po upadku Związku Radzieckiego. Głód eskalował do tego stopnia, że ​​ponad połowa nie ma wystarczających dochodów, aby zaspokoić podstawowe potrzeby żywieniowe. ONZ szacuje, że 94% Wenezuelczyków żyje w ubóstwie, a ponad 10% Wenezuelczyków (3,4 mln) opuściło swój kraj.

Katechizm Kościoła Katolickiego wymienia jałmużnę obok postu i modlitwy, jako jeden z trzech najważniejszych dobrych uczynków. Przekazana jałmużna sprawi, że tegoroczny Wielki Post będzie miał dla Ciebie pełny wymiar!

 

Zapraszamy na comiesięczną internetową transmisję Mszy świętej z kaplicy Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego w Ząbkach. 

Msza święta będzie odprawiona 30 stycznia (sobota) o godz. 8.00Będziemy modlić się w intencjach nadesłanych przez Współpracowników Misyjnych, polecanych Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej z Kibeho.

Zapraszamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy świętej, w której można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu.

Dnia 4 stycznia 2021 r., zgodnie z dekretem Księdza Prowincjała Zenona Hanasa SAC, ks. Jerzy Limanówka SAC został mianowany Sekretarzem ds. Misji i Dyrektorem Pomostu.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę