Ani pallotynem, ani misjonarzem nikt się nie rodzi i nie zostaje nim w jednej chwili.

Decyzja o realizacji powołania w rodzinie pallotyńskiej to początek wspaniałej przygody ze św. Wincentym Pallottim i jego duchowymi synami.

Ktoś, kto zdecydował się żyć ideałami i charyzmatem św. Wincentego, przychodząc do Stowarzyszenia, podejmuje drogę formacji, która składa się z kilku etapów: Postulat, Nowicjat, Wyższe Seminarium Duchowne – dla kandydatów do kapłaństwa, Juniorat – dla braci, i wreszcie formacja stała każdego dnia.

"O pallotynach dowiedziałem się z gazety, którą znalazłem w koszu na śmieci. Była tam notatka, że pallotyni przyjmują młodzieńców do seminarium i nie pobierają za naukę żadnych opłat. O tym, że wstąpiłem do pallotynów zdecydowało właśnie to, że oni za naukę nie pobierali pieniędzy. O celu, sposobie życia i założycielu zgromadzenia, nie miałem zielonego pojęcia. Niczego wzniosłego nie było w mojej decyzji, nie czułem żadnego wezwania, ot zwykły rachunek ekonomiczny młodego człowieka czasu powojennej biedy.
l tak się zaczęło to moje życie w Stowarzyszeniu.
Piękna przygoda, która trwa do dnia dzisiejszego
." -  Ksiądz, lat 76

W toku formacji następuję rozpoznanie i pogłębienie pierwotnego pragnienia służby Bogu i ludziom. Niektórzy odczytują nowe wyzwania i podejmują decyzję wyjazdu na misje lub do pracy ewangelizacyjnej.

We wszystkim jednak trzeba słuchać wewnętrznego głosu Ducha Świętego, który umacnia  i kieruje każdego w realizacji POWOŁANIA.

W Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego z pomocą w odczytaniu powołania przychodzi.

 

Pallotyńskie Centrum Młodzieży "APOSTOŁ"

ul. Kilińskiego 20, Ołtarzew

05-850 Ożarów Mazowiecki

tel.: 516-163-501 

www.centrumapostol.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
powołTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Wpłać darowiznę

Zapisz się do newslettera