W roku 2018 w domu formacyjnym w Abobo w Wybrzeżu Kości Słoniowej oddana została do użytku kaplica dla seminarzystów. Wyposażono ją w tabernakulum, paramenty liturgiczne i niezbędne sprzęty potrzebne do sprawowania liturgii.

Wielką szansą na ewangelizację w krajach, gdzie dotąd nie było pallotynów, a także dużym wyzwaniem dla misjonarzy okazał się wyjazd w październiku 2018 na nowe placówki w Burkina Faso i Kazachstanie.

W Kibeho, miejscu jedynych uznanych objawień maryjnych w Afryce, w Międzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój, od 7 czerwca 2018 r. trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju” ofiarowanym przez wspólnotę Communita Regina Della Pace.

Mury kościoła pw. Miłosierdzia Bożego oraz Centrum Miłosierdzia w Żytomierzu na Malowance, w minionym roku udało się przykryć dachem. Wstawiono również wszystkie okna i drzwi.

Misjonarze wkładają w swoją pracę wiele serca, ale także dużo sił fizycznych i psychicznych. Intensywny wysiłek sprawia, że coraz więcej kapłanów powraca do ojczyzny ze względu na wiek lub utratę zdrowia.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę