SEKRETARIAT MIS. Aktualności

Witamy...

Kolumbia: Pożar w pallotyńskim kościele

Ks. Adam Kraszewski SAC, proboszcz parafii pw. Marii Królowej w Bogocie (Kolumbia) poinformował 19 września nad ranem o przykrym incydencie podpalenia świątyni.

„Dzisiejsza noc nie przejdzie do historii jak inne noce. O godzinie trzeciej nad ranem wybuchł pożar w naszej świątyni. Dzięki Bogu i wydatnej pomocy strażaków, którzy pojawili się w zawrotnym tempie, udało się opanować pożar. Zniszczeniu uległy  figury Matki Bożej Fatimskiej i pastuszków. Zwłaszcza w tym okresie jest to bolesne, bo w naszej parafii świętujemy 100. rocznicę objawień w Fatimie i już nam została tylko jedna celebracja w październiku.

Pożar chyba nie był umyślnie spowodowany. Ktoś o północy zostawił dwie świece przyklejone do okna kaplicy Matki Bożej. Niestety, szyba była wykonana z bardzo grubego plexiglasu, który po trzech godzinach się zapalił i już nie można było go ugasić. Dopiero straż pożarna opanowała ogień. Na szczęście system alarmowy i kamery oraz sąsiedzi pomogli wykryć szybko ten pożar i nikt nie ucierpiał. Dziękuję za wszystkie telefony i wyrazy wsparcia. Bóg wam zapłać!”

Otoczmy opieką modlitewną naszych Współbraci i parafię Marii Królowej w Bogocie.

ks. Grzegorz Młodawski SAC
Dyrektor ds. Misji i Pomostu

 

Kolumbia: Z kroniki wspólnoty parafialnej i palotyńskiej w Bello (15)

Odwiedziny z Polski (18 – 23.07.2017)

W dniach od 18 do 23 lipca w naszym domu parafialnym w Bello gościliśmy Panią Monikę Florek Mostowską z Fundacji Salvatti.pl. Pani Monika przyjechała odwiedzić dom dziecka prowadzony przez naszą wspólnotę. Nasz gość przez te kilka dni miał możliwość obserwować i uczestniczyć w codziennym funkcjonowaniu domu dziecka i parafii. Pani Monika odwiedziła również szkołę i domy naszych wychowanków.

W dniu 20 lipca w Kolumbii przypada Święto Niepodległości i z tej okazji został zorganizowany wyjazd dzieci z Casa Hogar do wyjątkowej pizzerii gdzie same dzieci mogły przygotować pizzę i potem zjeść. Było wiele radości i zabawy w związku z przygotowaniem pizzy, jej upieczeniem i zjedzeniem. Późnym popołudniem nasi już profesjonalni piekarze pizzy szczęśliwie powrócili do domu.

Więcej…