W programie zjazdu delegatury MB Fatimskiej na Ukrainie celebrowaliśmy uroczystą Mszę Świętą dziękczynną. Liturgii przewodniczył ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. To dziękczynienie za 25 lat posługi i obecności pallotynów w archidiecezji lwowskiej w domu w Brzuchowicach we Lwowie.

„Szukaj Boga a znajdziesz go wszędzie. W tym duchu apostołowano przez te lata. W tym duchu była tutaj formacja, dom rekolekcyjny… duszpasterstwo parafialne a teraz także i specjalistyczne… W tym duchu dziękczynienia celebrujemy te 25 lat… Niech radość będzie większa…Błogosławieni którzy pragną być świętymi … niech to pragnienie będzie wielkie i zaufanie ogromne z tego zaufania płynie pokój” Z kazania ks. arcybiskupa.

Ks. Prowincjał Waldemar Pawlik dziękując ks. arcybiskupowi za dar obecności i modlitwy: „Za dar wspólnego dziękczynienia… Zawsze byliśmy w duszpasterstwie zgodni z posługą biskupów i kościoła. Spójrzmy na przeszłość oczami Bożego miłosierdzia, aby zobaczyć dobro – ucieszyć się nim i prosić o przebaczenie. Ale i niech teraźniejszość będzie przezywana z pasją a przyszłość będzie nadzieją. Skoro Bóg błogosławił to wierzmy, że tak będzie dalej czynił.”