Barbados: Nowi proboszczowie pallotyńscy

Po należytych konsultacjach i modlitewnej refleksji abp Charles Jason Gordon mianował dwóch misjonarzy pallotyńskich proboszczami na Barbados.

Ks. Andrzej Nyga SAC został proboszczem kościoła parafialnego św. Franciszka. Będzie nadal pełnić swoją rolę jako proboszcz parafii św. Dominika i kapelan Uniwersytetu Ross. Swoje nowe obowiązki podjął 27 lipca 2020 r.
Ks. Andrzej Rosiak SAC w dniu 17 sierpnia 2020 r. rozpoczął posługę proboszcza w parafii Matki Bożej Królowej Wszechświata. Ponieważ pandemia COVID-19 skutecznie zamknęła te parafię, nowy proboszcz zwrócił się do parafian z serdecznym apelem: „Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem mianowany nowym proboszczem kościoła Matki Bożej Królowej Wszechświata (OLQU) i kapelanem kampusu Cave Hill Uniwersytetu Indii Zachodnich. Tym z Was, których dotychczas spotkałem, dziękuję za ciepłe przyjęcie w społeczności OLQU. Tym, którzy jeszcze nie powrócili fizycznie do kościoła, czekam na spotkanie z Wami wkrótce.
Nasze życie niespodziewanie przeszło radykalną przemianę i zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was może być niezwykle trudno. Trzymajmy się mocno wiary i miejmy nadzieję na lepsze dni, które nadejdą, ponieważ Bóg zawsze ma plan. Jako Wasz kapłan proszę, wiedzcie, że jestem dla Was dostępny, jako źródło duchowego przywództwa, pocieszenia i przewodnictwa w razie potrzeby. Z biegiem czasu planuję pracować ramię w ramię z Wami, aby zbudować silniejszą, tętniącą życiem społeczność odpowiadającą Waszym potrzebom, napędzaną wiarą, służbą i wspólnotą. Liczę na Wasze wsparcie.”

Kościół św. Dominika >

Kościół św. Franciszka >

Kościół Matki Bożej Królowej Wszechświata >