Burkina Faso: Pierwsza parafia pallotyńska

W niedzielę, 1 września 2019 r., otwieramy nową parafię pw. św. Faustyny Kowalskiej, pierwszą w Burkina Faso, gdzie będą posługiwali księża pallotyni z Polski.

Obejmiemy także naszą opieką Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tym samym żegnamy się z parafią Notre Dame des Apotres, gdzie posługiwaliśmy wraz ks. Stanisławem Filipkiem SAC ponad 10 miesięcy. Jesteśmy wdzięczni za ten czas i spotykanych ludzi.

Nasza nowa parafia znajduje się na obrzeżach stolicy kraju – Wagadugu i będzie obejmowała także kilkanaście wiosek. Na razie mamy dwie kaplice w tym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i mały kościół parafialny w Sabtoana poza tym nie ma jeszcze nic. Brakuje biura parafialnego, salek parafialnych na katechezę, plebanii, ksiąg i szat liturgicznych oraz kielichów. Planujemy wynająć dom, który aktualnie jest już prawie gotowy, choć jeszcze nie mamy wszystkich mebli i akcesoriów do kuchni. Mimo to do końca sierpnia chcemy już zamieszkać na terenie nowej parafii, by być blisko naszych parafian. Wraz z ks. Stanisławem Filipkiem SAC prosimy Was o modlitwę za nas i naszych Parafian.

Polecamy Was, Drodzy Przyjaciele Misji, Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i św. Wincentego Pallotiego. Dziękujemy za Wasze wielkoduszne wsparcie.

ks. Dariusz Sala SAC