Czechy: Piesza Pielgrzymka z Międzylesia do Slavkovic

Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Międzylesia do Slavkovic. W tym roku po raz pierwszy pragnie utworzyć grupę czesko-polską, która będzie pielgrzymowała do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Zapraszamy wszystkich!
ks. Wojciech Zubkowicz SAC

Więcej informacji tutaj

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Czechach powstała w 2009 roku. W tym roku idziemy po raz 10 do Slavkovic, gdzie znajduje się jedyne na czeskiej ziemi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka w ciągu minionych lat się rozrastała, przybywały nowe trasy z różnych miast. Trasa z Międzylesia jest już szóstą z kolei po Fulneku, Pradze, Hodoninie, Czeskich Budziejowicach i Młodej Bolesławi. Grupy liczą od 25 do 60 osób. Chcemy, aby nowopowstała pielgrzymka, która wyruszy z Międzylesia, była grupą polsko – czeską.

SKĄD?
Z Międzylesia, z kościoła Bożego Ciała na Placu Wolności.

O KTÓREJ?
21.07.2018 o godz. 11.00 zaczynamy pieszą pielgrzymkę Mszą świętą.

JAK DŁUGA JEST TRASA? 
Około 165 km

JAK WYGLĄDA DZIEŃ PIELGRZYMA?
Idziemy w jednej grupie, za krzyżem, niesiemy też obraz Miłosiernego Jezusa. Mamy również nagłośnienie. Podczas drogi modlimy się koronką, odmawiamy różaniec i inne modlitwy, śpiewamy, słuchamy konferencji, część drogi pokonujemy w milczeniu. Będzie też czas na rozmowy. Centrum każdego dnia jest Eucharystia. Niesiemy tylko to, co potrzebujemy podczas dnia (płaszcz od deszczu, woda itd.) Każdego dnia jest jeden ciepły posiłek – zazwyczaj jemy w czeskich restauracjach. Na śniadanie i kolację mamy to, co dostaniemy od ludzi (jeżeli ktoś nam coś da) albo to, co wzięliśmy na pielgrzymkę (po drodze są też sklepy).

JAK WYGLĄDA NOC PIELGRZYMA?
Śpimy na plebaniach, w szkole i u ludzi w domach. Pielgrzym musi mieć śpiwór i karimatę. Bagaż, którego używamy tylko w nocy, jest przewożony autem.

DOKĄD DOJDZIEMY KAŻDEGO DNIA?
21. 07. Klášterec nad Orlicí
22. 07. Červená Voda
23. 07. Tatenice
24. 07. Koclířov
25. 07. Bystré
26. 07. Jimramovské Paseky
27. 07. Slavkovice

CO ZOBACZYMY PO DRODZE?
Międzylesie – w kościele jest obraz Matki Boskiej Sobieskich (zwany też Madonną Zwycieską), który według tradycji książę Aleksander Sobieski, syn króla Jana III Sobieskiego dostał do papieża Innocentego XI po zwycięstwie pod Wiedniem.
Klášterec nad Orlicí – parafia, w której żyła i jest pochowana Anna Tomanová, czeska stygmatyczka. (+1957)
Sanktuaria maryjne: Králíky – Góra Matki Bożej i Koclířov – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.
Slavkovice – cel pielgrzymki – to jedyne w Czechach Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustyny.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ?
Na tych stronach jest formularz zgłoszeniowy.

ILE PIELGRZYMKA KOSZTUJE?
950 czeskich koron, czyli około 160 złotych.

KTO PROWADZI PIELGRZYMKĘ Z MIĘDZYLESIA? 
ks. Tomasz Kazański SAC