Guarenas: 20-lecie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia b.r. obchodziliśmy odpust parafialny i uroczystości jubileuszowe związane z 20-leciem utworzenia parafii i naszej pallotyńskiej pracy w Guarenas/Wenezuela. Uroczystości jubileuszowe obejmują aktywność grup parafialnych przez cały rok. Związane z tym były nawiedzenia relikwii św. Faustyny Kowalskiej i bł. Michała Sopoćki w naszej diecezji. Organizowane były OLLA SOLIDARIA – posiłki dla ubogich i w szpitalach. Przygotowano nabożeństwa, liturgie i spotkania. Wszystko, aby lepiej przeżyć ten czas świąteczny.

Centralne uroczystości miały miejsce 15 sierpnia 2018 r. Przybył na nie bp Gustavo Naranjo, Ksiądz Delegat Zdzisław Łodygo SAC, o. Beltran Sanchez (karmelita, proboszcz z parafii w Guatire) i oczywiście nasza miejscowa Wspólnota pallotyńska. Przy pięknej oprawie muzycznej chóru, służby ołtarza i odpowiedzialnych, licznie zgromadzonych wiernych z całej parafii mogliśmy przeżywać wieczorną liturgię. W swoim słowie biskup dziękował pallotynom za dwudziestoletnią posługę, docenił to, czego dokonali w tym czasie i przypomniał, jakie mieli trudne początki. W czasie liturgii miało miejsce przyjęcie do Grupy Miłosierdzia nowej członkini, która złożyła swoje przyrzeczenia.

Wszystko przebiegało w świątecznej atmosferze radości. Stół Słowa, Stół Eucharystyczny, a na koniec Stół Dzielenia się tym, co przygotowali parafianie były okazją do wspólnotowego dziękczynienia. Posiłek przygotowany dla wszystkich oraz deser są rzadkością w obecnej sytuacji kryzysu, więc tym większa była radość dla mogących skorzystać. W przyjaznej atmosferze dziękowaliśmy Bogu za ostatnie 20 lat pracy misyjnej w Guarenas.

ks. Andrzej Tekieli SAC