We wtorek 10.12.2019 r., seminaryjna Grupa Misyjna z Ołtarzewa odwiedziła Sekretariat Misyjny w Ząbkach.

Dnia 1 października 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, Grupa Misyjna gościła ks. Dawida Dziedzica SAC. Gość niebawem wyrusza na misje do Wenezueli. W planie spotkania była Msza Święta z homilią, a także spotkanie rekreacyjne.

W dniach 7 – 8.10.2016 w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie – Jeziornej miało miejsce II Sympozjum Misyjne z cyklu Misjonarz w dom… i co dalej?. Uczestniczyli w nim także klerycy z grupy misyjnej Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Jerzego Mazura SVD i ks. bpa Józefa Szamockiego, podczas której krzyż misyjny otrzymał ks. Dawid Dziedzic SAC i został posłany do pracy misyjnej w Wenezueli.

100-lecie Papieskiej Unii Misyjnej zgromadziło wiele osób na sesji misjologicznej i czuwaniu na Jasnej Górze – byli także członkowie Grupy Misyjnej Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Wydarzenie to odbywało się w dniach 3-4 grudnia 2016 r. Organizatorem spotkania była Papieska Unia Misyjna. 

Spotkanie opłatkowo-noworoczne alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, należących do grupy misyjnej, z sekretarzem ds. misji, misjonarzami i współpracownikami misyjnymi, odbyło się 3 stycznia 2017 roku. Miejscem spotkania był Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla SAC w Ząbkach k. Warszawy. 

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę