CO TO JEST PATRONAT MISYJNY?

 

Osoba, która pragnie rozciągnąć szczególną opiekę duchową i materialną nad konkretnym misjonarzem nazywana jest Patronem.

Osoba, która włączy się w dzieło Patronatu Misyjnego, wyraża wolę objęcia opieką misjonarza poprzez ofiarowanie za niego, w miarę swoich możliwości: Mszy świętej, modlitwy, różańca lub innych darów duchowych oraz deklaruje dowolną kwotę przeznaczoną na sfinansowanie prac podejmowanych przez danego misjonarza.

Każda, nawet najdrobniejsza modlitwa jest dla misjonarza wielkim darem duchowym. Podobnie ofiara materialna nie musi być "wielka", ważne aby była systematyczna. Jak mówi mądrość ludowa: KROPLA DO KROPLI...

 

 

Przykładem takiego zaangażowania na rzecz misji jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, która nie wyjeżdżając na misje, przez swoje duchowe i modlitewne zaangażowanie została ogłoszona Patronką misji.

Święty Jan Paweł II powiedział: „Każdy wierny powołany jest do świętości i do działalności misyjnej” (RMis 90). Nasze powołanie misyjne możemy realizować na różne sposoby: poprzez wyjazd na misje, a także poprzez modlitwę, ofiarowane cierpienia i pomoc materialną wspierającą misyjne dzieła naszych misjonarzy i misjonarek. Jedną z konkretnych form jest PATRONAT MISYJNY.

Oczywiście PATRONAT MISYJNY zobowiązuje również misjonarzy do modlitwy wdzięczności za tak wyjątkowych pomocników oraz do regularnej korespondencji z tymi, których łączy gorąca linia modlitwy i wyjątkowe misyjne braterstwo.

 

Wybierz swojego misjonarza i poprzez formularz skontaktuj się z nami.

 Wybierz misjonarza >

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę