Indie: Nowe przypadki przemocy wobec chrześcijan w Orissa

Cuttack (Fides) – W indyjskim stanie Orisa, gdzie w 2008 r. doszło do zmasowanej przemocy wobec chrześcijan notuje się kolejne akty przemocy wobec wyznawców Chrystusa.

Do dramatycznych wydarzeń doszło, gdy ojciec dwuletniej zmarłej dziewczynki chciał pochować ciało córki w miejscu do tego przeznaczonym i należącym do rodziny, co spotkało się ze sprzeciwem ekstremistów hinduskich, którzy podpalili jego dom i zaatakowali inne chrześcijańskie rodziny, W wyniku pożaru poważne obrażenia odniosło sześć osób, w tym dwoje dzieci.

Jak poinformował katolicki kapłan, Manoj Kumar Nayakerinnert z Orissa, w miejscu naznaczonym martyrologią chrześcijan stale dochodzi do epizodów nienawiści i przemocy wobec chrześcijańskiej mniejszości. Duchowny zwrócił również uwagę na dyskryminację wyznawców Chrystusa, których prawa nie są przestrzegane , a potrzeby nieuwzględniane.

„Chrześcijanie w Orissa pragną żyć w jedności, pokoju i harmonii, nawet jeśli padają ofiarami bezzasadnych oskarżeń. Pod tym względem stanowią oni wzór wartości ewangelicznych dla wszystkich chrześcijan, żyjących w tym azjatyckim kraju.

(Fides 3/3/2018)

(U.S.)