Jeevodaya: Pora deszczowa

Poświęcenie nowego budynku szkolnego odbyło się bardzo uroczyście 11 lipca. Abp Raipuru Joseph Augustine osobiście dokonał tego aktu, Generał Pallotynów ks. Jacob Nambudakam odsłonił popiersie ks. Adama Wiśniewskiego i odpowiednią tablicę zdobiące narożnik hallu wejściowego. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów, zakończył uroczysty lunch. Niestety, budynek nie jest wykończony, a nawet 4 sale lekcyjne już wyposażone na razie nie mogą być używane – nie ma odpowiednich zabezpieczeń dachu, a właśnie rozpoczęła się na dobre pora deszczowa.

W tym roku szkolnym przyjęłam 53 nowych dzieci, ale w krótkim czasie 3 z nich zrezygnowało z nauki, mieli trudności z przystosowaniem się. Dojeżdżający z okolic uczniowie klas 9 – 12 też zgłaszali się gromadnie: przyjęliśmy 84 osoby. Wraz z dziećmi z sąsiedztwa i pracowników budowy, które dodatkowo dokarmiamy, studentami wspomaganymi finansowo jest na utrzymaniu już 541 – dzieci i młodzieży.
Nowy Dyrektor Ośrodka, ks. Rahul Joseph, od pierwszych chwil wzmógł dyscyplinę, wprowadził różne regulacje i wydaje się, że to posłuży lepszemu gospodarowaniu czasem, co zawsze przynosi dobre owoce.
Razem ze studentami indyjskimi z Warszawy przyjechało troje wolontariuszy. Student po IV roku wydz. lekarskiego w Bydgoszczy odbył swoją wakacyjną praktykę, również u zaprzyjaźnionego z nami chirurga, 2 wolontariuszki skierowane przez Księży Salwatorianów pomagają w opiece nad najmłodszymi dziećmi.
Deszcz pada obficie, z niewielkimi przerwami, prace rolne bardzo zaawansowane, za to pacjentów zdecydowanie mniej w przychodniach. Stara prawda, że jak jest dużo pracy to na chorowanie nie ma czasu, jest tu pięknie zilustrowana. Transport o tej porze roku też jest trudniejszy, tak więc udało mi się dzięki temu załatwić wiele zaległych prac biurowych.

11.08.2011 r., Źródło: HP, http://www.jeevodaya.org/strona_glowna/aktualnosci/rok_2011