Kolumbia: Relikwie św. Laury Montoya w Bello

W połowie października pallotyńska parafia w Bello przeżywała wyjątkowe chwile. Otóż w niedzielę, 14 października, podczas Mszy św. o godzinie 17.00 w naszym kościele uroczyście przyjęliśmy relikwie pierwszego stopnia jedynej kolumbijskiej świętej, którą jest św. Laura Montoya. Nasza parafia, jako jedyna w Bello i jedna z niewielu parafii naszej Archidiecezji została wyznaczona do przyjęcia relikwii podczas trwania 9-dniowej nowenny przed wspomnieniem liturgicznym świętej Laury, jakie przypada 21 października.

W poniedziałek, 15 października, poranną Mszą św. rozpoczęliśmy całodniowe czuwanie przy relikwiach. Po Eucharystii modlitwę prowadziły kolejno grupy parafialne: Żywy Różaniec, Legiony Maryi, katechiści, grupa modlitewna, Matki Katolickie i duszpasterstwo chorych. Wyjątkowym momentem był czas od 12.00 do 15.00, kiedy to osoby z duszpasterstwa chorych wraz z relikwiami i ks. Andrzejem Zielińskim SAC, proboszczem naszej parafii, udali się z wizytą i modlitwą do chorych w ich domach rodzinnych. Odwiedzono 25 chorych z chorobami nowotworowymi.

Po powrocie kolejne grupy adorowały relikwie do popołudniowej Mszy św., podczas której pożegnaliśmy świętą Laure Montoye.
Podczas całego popytu relikwii w parafii był obecny kustosz relikwii – siostra Gudy Vasquez ze Zgromadzenia Misjonarek Maryi Niepokalanej i św. Katarzyny Sieneńskiej, które założyła św. Laura Montoya. Przy każdej nadarzającej się okazji siostra Gudy przybliżała nam dzieło i postać św. Laury.

Ks. Dominik Kaczmarek SAC