KOLUMBIA

Księża Pallotyni przybyli do Kolumbii jesienią 1997 r. Przez rok pracowali w różnych parafiach w celu zdobycia doświadczenia duszpasterskiego i pogłębienia znajomości kultury i języka. W 1998 r., podjęli samodzielną pracę duszpasterską na terenie Archidiecezji Medellin w Santa Elena.

W swojej pracy parafialnej postawili duży akcent na rozwój kultu Miłosierdzia Bożego w kraju, który od ponad 40 lat jest ogarnięty wojną domową. Rozpoczęli też pracę z młodzieżą zagrożoną narkotykami.

Image

Obecnie istnieją w Kolumbii trzy placówki pallotyńskie: Parafia p/w Objawienia Pańskiego w Bello na przedmieściach Medellin. W duszpasterstwie parafialnym akcentuje się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od samego początku, posługa duszpasterska wykraczała poza ramy parafii,  a to dzięki zapoczątkowaniu wydawania “Apostoła Miłosierdzia Bożego” oraz rekolekcjom Miłosierdzia Bożego.

(Aktualnie pismo “Apostoł Miłosierdzia” nie jest już wydawane przez Pallotynów.)

Druga placówka to Dom Formacyjny w Medellin, w którym przebywają pierwsi miejscowi kandydaci naszego Stowarzyszenia. Dom służy formacji wstępnej przyszłych Pallotynów.

Trzecią placówką pallotyńską w Kolumbii jest przekazana w 2003 roku parafia w Bogocie.

Obecnie w Kolumbii pracuje 7 polskich Pallotynów.

[Więcej wydarzeń i aktualności z KOLUMBII i WENEZUELI…]