Konstancin Jeziorna: Drugi dzień Zjazdu Rodzin Misjonarzy

W sobotę, 5 października, ks. Grzegorz Młodawski SAC, Sekretarz ds. Misji, dokonał prezentacji posługi misyjnej pallotynów w Kolumbii, Wenezueli, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Burkina Faso, Barbados, Ukrainie oraz w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga, które już stanowią odrębną Prowincję Św. Rodziny.

Ks. Zbigniew Pawłowski SAC, długoletni kustosz sanktuarium w Kibeho, przedstawił historię objawień oraz orędzie Matki Bożej Słowa. W swoim wystąpieniu nawiązał do słów kard. Stefana Wyszyńskiego, który posłał pierwszą karawanę misjonarzy wręczając obraz Matki Bożej z przesłaniem: „Na służbę Matce Słowa na misjach”.

W tej części spotkania wystąpiła również pani dr. Helena Pyz, pracująca w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych „Jeevodaya” w Indiach. Pani doktor przedstawiła gości z Indii, którzy przyjechali z nią na spotkanie. W swoim wystąpieniu ukazała historię ośrodka oraz aktualną działalność, która dokonuje się we współpracy z pallotynami z prowincji indyjskiej.

Na zakończenie sesji przedpołudniowej wystąpili pan Piotr Ciołkiewicz i pan Dariusz Drapikowski przedstawiając idee Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace, które we współpracy z pallotynami utworzyło już kilka Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój. Zauważyli oni, że wszelkie działania na rzecz pokoju mają swoje źródło w Jezusie. Pokój w relacjach międzyludzkich wynika z pokoju, który jest w naszym sercu. Ten pokój można osiągnąć podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na zakończenie swego wystąpienia wyrazili pallotynom serdeczną wdzięczność za współpracę. Wyrazem tej wdzięczności było wręczenie ks. Grzegorzowi Młodawskiemu SAC dyplomu honorowego członka Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace.