Ks. Ignacy Cieślak SAC – uroczystości upamiętniające pallotyńskiego misjonarza

Zapraszamy na uroczystości upamiętniające ks. Ignacego Cieślaka, które odbędą się 5 i 6 października.

Postaci ks. Ignacego Cieślaka chyba żadnemu mieszkańcowi Dobieżyna przedstawiać nie trzeba. Wieloletni Misjonarz w Rwandzie, budowniczy i gorliwy kapłan. Zmarł w 2002 roku w Rwandzie, do której pojechał w 1975 roku w wieku 59 lat. Obecnie jest patronem szkoły podstawowej w Dobieżynie i Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Buk. W zbliżającym się Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym odbędą się uroczystości poświęcone Jego Osobie.

5 października o 17:30 w Sali Miejskiej (dawna synagoga) odbędzie się spotkanie, wystawa materiałów, rzeczy, zdjęć, a także prelekcja oraz promocja książki o ks. Ignacym Cieślaku pt. „Igol, człowiek legenda”. Następnie w Bukowskiej Farze zostanie odmówiony różaniec po rwandyjsku, a później będzie można nabyć książkę. Na spotkaniu będzie obecny bp Szymon Stułkowski, Władze Miasta i Gminy, Szkoły im. Ks. Ignacego, przedstawiciele Wydawnictwa Apostolicum oraz Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego z Ząbek, a także przedstawiciele Prowincji rwandyjskiej.

6 października odbędzie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. abp Henryka Hosera oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej postać ks. Cieślaka. Po każdej Mszy świętej, będzie rozprowadzana książka o Księdzu Cieślaku, z której dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne.

Za wszystkie informacje bardzo dziękuję ks. Janowi Cieślakowi i zapraszam mieszkańców i nie tylko do wzięcia udziału w uroczystościach i zakupu książki.

/Sołtys/