Misjonarze

ks. Mariusz Mąka SAC

ks. Mariusz Mąka SAC

ks. Mariusz Mąka SAC Urodzony: 05.03.1975, Pułtusk; I śluby: 29.09.1999; śluby wieczyste: 11.05.2002; święcenia kapłańskie: 01.05.1982; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: KOLUMBIA.   Na misjach w Kolumbii posługuje od września 2003 r., początkowo jako wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Królowej w Bogocie, następnie jako rektor domu formacyjnego kleryków w […]

Więcej
ks. Tadeusz Popiołek SAC

ks. Tadeusz Popiołek SAC

ks. Tadeusz Popiołek SAC Urodzony: 06.01.1969, Myszyniec; I śluby: 28.09.1991; śluby wieczyste: 08.09.1995; święcenia kapłańskie: 04.05.1996; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WENEZUELA.   W Wenezueli posługuje od października 1997 r., przez pierwsze dwa lata pracował w parafii w Guarenas. Następnie od roku 1999 pełni posługę  proboszcza w parafii  pw. […]

Więcej
ks. Paweł Jurkowski SAC

ks. Paweł Jurkowski SAC

ks. Paweł Jurkowski SAC Urodzony: 15.09.1983; I śluby: 2008; śluby wieczyste: 2013; święcenia kapłańskie: 10.05.2014; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: UKRAINA.   Na Ukrainie posługuje od 2014 r.

Więcej
ks. Krzysztof Miner SAC

ks. Krzysztof Miner SAC

ks. Krzysztof Miner SAC Urodzony: 01.06.1967, Ostrzeszów; I śluby: 29.09.1988; śluby wieczyste: 20.09.1992; święcenia kapłańskie: 08.05.1993; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA.   Do Rwandy wyjechał w 1996 roku. Był wikariuszem w Masaka, potem proboszczem w Kinoni. Prowadził tam też Pallotyńską Adopcję Serca. W Rwandzie pracował do 2011 […]

Więcej
ks. Zdzisław Prusaczyk SAC

ks. Zdzisław Prusaczyk SAC

ks. Zdzisław Prusaczyk SAC Urodzony: 30.08.1969, Łomża; I śluby: 29.09.1992; śluby wieczyste: 29.09.1996; święcenia kapłańskie: 10.05.1997; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA. Do Rwandy wyjechał w 1998 r i pracował tam nieprzerwanie do 2009 r.  jako wikariusz w Ruhango, duszpasterz, ekonom Regii Rwandyjsko-Kongijskiej Świętej Rodziny, najpierw budowniczy, potem dyrektor centrum […]

Więcej
ks. Dominik Kaczmarek SAC

ks. Dominik Kaczmarek SAC

ks. Dominik Łukasz Kaczmarek SAC Urodzony: 08.10.1981, Zduńska Wola; I śluby: 27.09.2005; śluby wieczyste: 23.06.2009; święcenia kapłańskie: 15.05.2010; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: KOLUMBIA.   Od czerwca 2014 r. pełni posługę misyjną w diecezji Medelin, w parafii pw. Objawienia Pańskiego w Bello. 

Więcej
ks. Roman Nakoneczny SAC

ks. Roman Nakoneczny SAC

ks. Roman Mirosław Nakoneczny SAC Urodzony: 16.02.1972, Pionki; I śluby: 29.09.1994; śluby wieczyste: 08.09.1998; święcenia kapłańskie: 08.05.1999; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: KOLUMBIA. Od lipca 2000 do maja 2001 r. pełnił posługę wikariusza w parafii pw. Objawienia Pańskiego w Bello. Następnie w latach 2001-2008 był rektorem pallotyńskiego domu formacyjnego […]

Więcej
ks. Jan Adamowicz SAC

ks. Jan Adamowicz SAC

ks. Jan Robert Adamowicz SAC Urodzony: 30.12.1974, Białystok; I śluby: 29.09.1999; śluby wieczyste: 14.09.2003; święcenia kapłańskie: 08.05.2004; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WENEZUELA, KOLUMBIA   Pracę misyjną w Wenezueli rozpoczął w 2013 roku jako duszpasterz w parafii pw. św. Jana Pawła II  w miejscowości Caracas, w 2016 pełnił posługę w parafii […]

Więcej
ks. Grzegorz Rawiak SAC

ks. Grzegorz Rawiak SAC

ks. Grzegorz Eugeniusz Rawiak SAC Urodzony: 21.07.1979, Lublin; I śluby: 30.09.2001; śluby wieczyste: 22.01.2006; święcenia kapłańskie: 12.05.2007; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: KOLUMBIA, WENEZUELA, MEKSYK.   Na misje wyjechał we wrześniu 2009 r., początkowo do Kolumbii, na placówkę misyjną w miejscowości Medellin – Poblado. Od stycznia 2012 r. pracował w […]

Więcej
ks. Stanisław Kantor SAC

ks. Stanisław Kantor SAC

ks. Stanisław Kantor SAC Urodzony: 08.04.1962, Grybów; I śluby: 08.09.1983; śluby wieczyste: 29.09.1987; święcenia kapłańskie: 07.05.1988; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA, UKRAINA.   Pracę misyjną w Rwandzie rozpoczął w 1990 r. w parafii Masaka, gdzie pełnił posługę duszpasterską jako wikariusz, a następnie proboszcz. W latach 1999-2000 pełnił […]

Więcej
ks. Andrzej Nyga SAC

ks. Andrzej Nyga SAC

ks. Andrzej Norbert Nyga SAC Urodzony: 14.03.1977, Kielce; I śluby: 29.09.1998; śluby wieczyste: 14.09.2002; święcenia kapłańskie: 10.05.2003; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: BARBADOS. Od lipca 2010 r. pracuje na Barbadosie na placówce misyjnej w Bridgetown. Pełni posługę wikariusza w parafii św. Dominika oraz kapelana szpitala. Odpowiedzialny jest również […]

Więcej
ks. Zenon Bazan SAC

ks. Zenon Bazan SAC

ks. Zenon Bazan SAC Urodzony: 14.12.1950, Zabratówka; I śluby: 08.09.1971; śluby wieczyste: 08.09.1975; święcenia kapłańskie: 20.05.1976; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ. W latach 1977-2005 pracował na misjach w Rwandzie , pełniąc różnorodne funkcje; wikariusz parafialny w Kansi, w latach 1991-1994 był Przełożonym Regii Świętej […]

Więcej
ks. Andrzej Rosiak SAC

ks. Andrzej Rosiak SAC

ks. Andrzej Rosiak SAC Urodzony: 26.03.1974, Siemiatycze; I śluby: 29.09.1995; śluby wieczyste: 08.09.1999; święcenia kapłańskie: 07.05.2000; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: BARBADOS, SANTA LUCIA. Na Barbados wyjechał w lipcu 2008 r., pracował w parafii św. Dominika w Bridgetown. Na terenie parafii wybudował w ciągu sześciu miesięcy nową kaplicę […]

Więcej
br. Zbigniew Kłos SAC

br. Zbigniew Kłos SAC

br. Zbigniew Kłos SAC Urodzony: 30.07.1967, Morąg; I śluby: 29.09.1987; śluby wieczyste: 27.09.1992; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ. Pełni posługę misyjną w Wybrzeżu Kości Słoniowej, w latach 1993-2006 był administratorem domu zakonnego w Yamoussoukro, a następnie, do 2011 r. zajmował się pracą pastoralną w Grand-Béréby. […]

Więcej
br. Zdzisław Olejko SAC

br. Zdzisław Olejko SAC

br. Zdzisław Olejko SAC Urodzony: 08.04.1961, Przysietnica; I śluby: 29.09.1984; śluby wieczyste: 07.10.1989; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA, DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA, KENIA.   Na misje po raz pierwszy wyjechał w 1986 roku do Rwandy i tam pracował do roku 1992 w Kigali-Gikondo i Masaka. Potem wyjechał na […]

Więcej
ks. Adam Bogusz SAC

ks. Adam Bogusz SAC

ks. Adam Bogusz SAC Urodzony: 26.09.1971; I śluby: 29.09.1992; święcenia kapłańskie: 11.05.2002; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: UKRAINA.   Na Ukrainie posługuje od 2003 r.

Więcej
ks. Dariusz Sala SAC

ks. Dariusz Sala SAC

ks. Dariusz Sala SAC Urodzony: 05.07.1986, Kielce; I śluby: 29.09.2007; śluby wieczyste: 08.09.2011; święcenia kapłańskie: 02.05.2012; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ. Na WKS pracuje od 2013 roku, był duszpasterzem w parafii Zbawiciela Miłosiernego w Yopougon (dzielnica Abidżanu). W 2014 r. został duszpasterzem, ekonomem oraz administratorem […]

Więcej
ks. Jerzy Kotwa SAC

ks. Jerzy Kotwa SAC

ks. Jerzy Andrzej Kotwa SAC Urodzony: 23.04.1954, Stara Zbelutka; I śluby: 08.09.1975; śluby wieczyste: 19.08.1979; święcenia kapłańskie: 02.05.1981; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA, RWANDA.   Działalność misyjną w ówczesnym Zairze rozpoczął w 1981 r., w parafii Rutshuru. Pracował również w placówce misyjnej w Rugari. Od 2000 […]

Więcej
ks. Jarosław Olszewski SAC

ks. Jarosław Olszewski SAC

ks. Jarosław Olszewski SAC Urodzony: 19.04.1963; I śluby: 29.09.1985; święcenia kapłańskie: 05.05.1990; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: UKRAINA.   Pierwszy pallotyński misjonarz pracujący na Ukrainie od 1990 r. Od 2017 r. przełożony Delegatury Matki Bożej Fatimskiej, budowniczy oraz rektor i proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu.

Więcej
dk. Cezary Czerwiński SAC

dk. Cezary Czerwiński SAC

dk. Cezary Czerwiński SAC Urodzony: 21.04.1967, Bieżuń; I śluby: 29.09.1987; śluby wieczyste: 04.10.1992; święcenia diakonatu: 03.09.2000; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ. Od 13 lutego 1995 r. pełni posługę misyjną w Yamoussoukro. Pełni obowiązki administratora wspólnoty, duszpasterza przy bazylice Matki Bożej Pokoju, administratora i sekretarza Delegatury […]

Więcej
ks. Andrzej Tekieli SAC

ks. Andrzej Tekieli SAC

ks. Andrzej Tekieli SAC święcenia kapłańskie: 12.05.2007; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WENEZUELA.   Do 2017 r. pracował w Polsce na parafiach i w duszpasterstwie powołaniowym. W 2017 r. posługiwał w parafii Guarenas w Wenezueli. W styczniu 2018 r. został administratorem Delegatury w Wenezueli i odpowiedzialnym za postulat. 

Więcej
ks. Jerzy Kożuch SAC

ks. Jerzy Kożuch SAC

ks. Jerzy Eugeniusz Kożuch SAC Urodzony: 25.07.1953, Nowy Sącz; I śluby: 08.09.1974; śluby wieczyste: 02.02.1980; święcenia kapłańskie: 04.05.1980; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA, KAMERUN, DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA. Po przybyciu do Rwandy w 1982 r. rozpoczął pracę misyjną w Kigali-Gikongo, następnie w Masaka  i od 1985 r. w […]

Więcej
ks. Adam Pacuła SAC

ks. Adam Pacuła SAC

ks. Adam Franciszek Pacuła SAC Urodzony: 18.12.1956, Zator; I śluby: 08.09.1977; śluby wieczyste: 27.09.1981; święcenia kapłańskie: 01.05.1982; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA, KAMERUN, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ.   Po raz pierwszy wyjechał na misje w roku 1983 do Rwandy i pracował tam do roku 1994 jako wikariusz w […]

Więcej
ks. Dawid Dziedzic SAC

ks. Dawid Dziedzic SAC

ks. Dawid Dziedzic SAC Urodzony: 17.09.1987, Kraków; święcenia kapłańskie: 07.05.2016; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WENEZUELA.   Po rocznym przygotowaniu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie wyjechał do pracy w Wenezueli w 2016 r, posługiwał w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Guarenas. Obecnie posługuje w parafii pw. […]

Więcej
ks. Andrzej Walczuk SAC

ks. Andrzej Walczuk SAC

ks. Andrzej Walczuk SAC Urodzony: 15.01.1967; I śluby: 29.09.1988; święcenia kapłańskie: 08.05.1993; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: UKRAINA.   Na Ukrainie posługiwał w latach 1993-2012 i ponownie powrócił w 2013 r.

Więcej
ks. Adam Kraszewski SAC

ks. Adam Kraszewski SAC

ks. Adam Kraszewski SAC Urodzony: 01.09.1976, Ostrołęka; I śluby: 29.09.1998; śluby wieczyste: 14.09.2002; święcenia kapłańskie: 10.05.2003; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: KOLUMBIA. Od 2004 r. pracuje w Kolumbii najpierw jako proboszcz  parafii pw. Objawienia Pańskiego w Bello, duszpasterz, rektor wspólnoty, administrator Delegatury św. Teresy od Dzieciątka Jezus Kolumbia-Wenezuela. Zajmował […]

Więcej
ks. Waldemar Pawelec SAC

ks. Waldemar Pawelec SAC

ks. Waldemar Pawelec SAC Urodzony: 20.05.1976; I śluby: 29.09.1998; święcenia kapłańskie: 10.05.2003; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: UKRAINA.   Na Ukrainie posługuje od 2003 r.

Więcej
ks. Stanisław Filipek SAC

ks. Stanisław Filipek SAC

ks. Stanisław Filipek SAC Urodzony: 01.01.1953, Krzczonów; I śluby: 08.09.1974; śluby wieczyste: 03.09.1978; święcenia kapłańskie: 06.05.1979; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: RWANDA. Działalność misyjną w Rwandzie rozpoczął w 1980 roku. Podczas 30 lat posługi misyjnej pracował na placówkach misyjnych w Gikondo, Masaka, Butare i pełnił m.in. funkcję mistrza […]

Więcej
ks. Piotr Worwa SAC

ks. Piotr Worwa SAC

ks. Piotr Worwa SAC Urodzony: 23.02.1972; I śluby: 29.09.1994; śluby wieczyste: 08.09.1998; święcenia kapłańskie: 08.05.1999; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: UKRAINA.   Na Ukrainie posługuje od 1999 r. 

Więcej
ks. Zdzisław Łodygo SAC

ks. Zdzisław Łodygo SAC

ks. Zdzisław Łodygo SAC Urodzony: 31.05.1968, Suchowola; I śluby: 29.09.1996; śluby wieczyste: 19.09.2000; święcenia kapłańskie: 05.05.2001; przynależność: Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni); działalność misyjna: WENEZUELA.   Na misjach od 2002 r.pracował na placówce misyjnej w Guarenas, gdzie pełnił posługę proboszcza oraz rektora. Od czerwca 2017 r. pełni funkcję przełożonego Delegatury św. Teresy od […]

Więcej