Papieska Intencja Ewangelizacyjna, grudzień 2016

Aby narody Europy na nowo odkryły piękno, dobro i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.
Wielkie dzieło pallotyńskich misji zależy nie tylko od wysiłku kapłanów, którzy poświęcili ewangelizacji całe swoje życie. Każdy z nas może uczestniczyć w działalności apostolskiej. Sposobów jest wiele: ofiarowanie modlitwy, codziennych trudności, cierpień oraz wsparcie materialne.
Podejmijmy zatem ważną decyzję: wybierzmy odpowiednią dla siebie formę pomocy i dołączmy do grona osób wspierających pracę misyjną i reewangelizacyjną!

 

DAR MSZY ŚWIĘTEJ

Intencje mszalne dla misjonarzy

Najpiękniejszym podarunkiem, jaki możemy ofiarować naszym bliskim, jest zamówienie w ich intencji Mszy świętej. Zamówione w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym i Pomostu Msze św. odprawiane są przez kapłanów pracujących w Sekretariacie, jak również przekazywane są misjonarzom. Ofiary składane z tej okazji przeznacza się na cele misyjne, reewangelizację oraz formację przyszłych księży. Są one również ważnym źródłem utrzymania dla misjonarzy oraz kapłanów posługujących na Ukrainie.

 

W Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym można zamówić intencje na Msze święte:

 

INDYWIDUALNE

JEDNORAZOWE – intencje Mszy św. odprawionej w określonym terminie należy zamówić z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

GREGORIAŃSKIE – Msze św. za jedną osobę zmarłą odprawiane są przez kolejnych trzydzieści dni, najwcześniej po trzech miesiącach od przyjęcia zgłoszenia (prosimy, aby ofiara nie była niższa niż 900 zł).

ZBIOROWE

W DNIU 22 STYCZNIA 30 Mszy św. odprawianych w kościołach pallotyńskich w Polsce, w uroczystość patronalną naszego Założyciela.

MSZE ŚW. MAJOWE 18 Mszy św. odprawianych codziennie przez cały maj.

MSZE ŚW. LISTOPADOWE 24 Msze św. odprawiane codziennie przez cały listopad za zmarłych lub w innych intencjach.

Msze Św. Fatimskie – odprawiane trzynastego dnia każdego miesiąca od maja do października.

MSZE ŚW. PIELGRZYMKOWE – odprawiane są każdego dnia w trakcie pielgrzymek: do Wilna (15- 24 lipca) oraz na Jasną Górę (6-15 sierpnia)

MSZE ŚW. ZA WSTAWIENNICTWEM MATKI BOŻEJ SŁOWA – odprawiane w miejscu objawień, w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho (Rwanda).

WIECZYSTE

MSZE ŚW. WIECZYSTE – codziennie odprawiamy 3 Msze św. za osoby wpisane do Księgi Wieczystych Mszy Świętych. Mogą być ofiarowane zarówno za żyjących, jak i za zmarłych. Osoba, za którą odprawiane są Msze św. Wieczyste, otrzymuje pamiątkowy obrazek.

MISYJNA NOWENNA MSZALNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – odprawiana każdego miesiąca przez 9 pierwszych, kolejnych dni, w kaplicy Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego i Pomostu, w intencjach podanych poprzedniego miesiąca.

 

NASZA CZĄSTKA DOBRA

Pomoc materialna dla misji

Ofiary na cele misyjne i reewangelizacyjne – pallotyni prowadzą działalność misyjną w Rwandzie, Republice Demokratycznej Konga, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kolumbii, Wenezueli i na Antylach. Pracują również w Ukrainie. Zachęcamy do składania regularnych lub jednorazowych ofiar na cele misyjne i reewangelizacyjne.

PATRONAT MISYJNY – polega na ofiarowaniu za misjonarza: Mszy św., modlitwy   oraz zadeklarowaniu dowolnej kwoty na sfinansowanie jego projektów misyjnych. Można wspierać misjonarza listownie i pozyskiwać nowe osoby dla tej idei.

PATRONAT KLERYCKI – polega na modlitwie w intencji powołań oraz na dobrowolnej, co najmniej rocznej, ofierze materialnej na kształcenie ubogich kleryków z krajów misyjnych.

ŚRODKI TRANSPORTU NA MISJACH – samochody, motocykle czy łodzie są potrzebne w realizowaniu codziennej kapłańskiej posługi. Pomagają dotrzeć z pomocą do punktów misyjnych w buszu. Pojazd misjonarza jest często jedynym środkiem transportu w okolicy i służy wszystkim mieszkańcom.

POMOST – Pallotyńskie Dzieło Pomocy dla Katolików na Wschodzie – służy wiernym na Wschodzie pomocą duchową i materialną. Pomoc ta obejmuje: formację nowych powołań kapłańskich i zakonnych, odrestaurowanie i budowę świątyń, wsparcie materialne miejscowej ludności, organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży oraz finansowanie posiłków dla najuboższych.

PRENUMERATA KWARTALNIKA „POSYŁAM WAS” – czasopismo ukazuje pracę ewangelizacyjną księży i braci pallotynów na różnych kontynentach. Roczne dobrowolne ofiary z prenumeraty przeznaczane są na cele misyjne.

Biblioteka misyjna SAC poleca publikacje:

· Fatima „moje Niepokalane Serce zwycięży

· Matka Teresa Miłość w czynach

· Kochać, żyć, świadczyć

· Błogosławiona Elżbieta Sanna Pątniczka miłosierdzia

· Przywrócić nadzieję Adopcja Serca

 

Zapraszamy do współpracy

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY

PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA

ul. Skaryszewska 12,  skr. poczt. 255,  03-802 Warszawa

tel. +48 22 771 51 19

biuro@sekretariat-misyjny.pl

nr konta: 80 1020 1042 0000 8102 0009 9101

https://www.facebook.com/sekretariat.misyjny

www.sekretariat-misyjny.pl