„POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA” XI MAJOWA PIESZA PIELGRZYMKA RÓŻAŃCOWA Z MATKĄ SŁOWA GDYNIA – PASŁĘK – GIETRZWAŁD 1 – 3 maja 2022 r.

„POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”

XI MAJOWA PIESZA PIELGRZYMKA RÓŻAŃCOWA Z MATKĄ SŁOWA

GDYNIA – PASŁĘK – GIETRZWAŁD

1 – 3 maja 2022 r.

 

Cały świat tak bardzo potrzebuje pokoju. Jesteśmy głęboko poruszeni wojną na Ukrainie, toczącą się tak blisko naszych granic. Pragniemy zawierzyć nasze życie i wszystkie trudy i problemy Maryi, Królowej Pokoju, która objawiła się w licznych miejscach na naszej ziemi, zachęcając nas do modlitwy różańcowej i pokuty w intencji pokoju.

Serdecznie zapraszamy na XI Pieszą Pielgrzymkę Różańcową do sanktuarium w Gietrzwałdzie. Będzie nam towarzyszyła Matka Słowa z Kibeho, wzywająca do modlitwy i wierności Jej Synowi.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w gronie wiernych pątników oraz świętych obecnych w towarzyszących nam relikwiach. Niech ten błogosławiony czas będzie dla nas wszystkich okazją do odnowy duchowej i umocnienia wiary pokojem, który daje nam Chrystus.

 

  • ROZPOCZĘCIE 1 maja – dojazd z Gdyni i Gdańska do Pasłęka zorganizowanym autokarem.
  • Pielgrzymowanie pieszo z Pasłęka do Gietrzwałdu.
  • Powrót autokarem z Gietrzwałdu do Gdańska i Gdyni.

 

 

  • PRZEWODNIKIEM pielgrzymki jest ks. Roman Rusinek SAC, pallotyn, który przez wiele lat posługiwał na misjach w Rwandzie.

 

  • INFORMACJE I ZAPISY: +48 506 134 887 lub +48 515 127 886

 

  • PATRONAT: Pallotyński Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla

 

Gietrzwałd to szczególne miejsce w naszej Ojczyźnie. Objawienia Najświętszej Maryi Panny, nadal są żywe i w dalszym ciągu owocują. Naszym wewnętrznym pragnieniem jest, aby na nowo przypomnieć i ożywić pamięć tego miejsca. Będziemy szli w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Słowa, przywiezioną z Kibeho (Rwanda), w którym miały miejsce objawienia Maryjne, zatwierdzone przez stolicę Apostolską.

 

Towarzyszyć nam będą relikwie:

  • św. Wincentego Pallottiego z przesłaniem, aby umacniać wiarę i rozpalać miłość.
  • św. Jana Pawła II, który pokazał, jak miłować Kościół i zawierzać Maryi.