Rekolekcje w drodze

Zapraszamy na pielgrzymki do Gietrzwałdu, Wilna i na Jasną Górę. Podczas pielgrzymek pątnicy grup misyjnych modlą się w intencji ewangelizacji świata oraz o nowe powołania misyjne. Codziennie odprawiana jest Msza św., podczas której polecamy Bogu intencje Współpracowników nadesłane wcześniej do naszego Sekretariatu.

1-3 maja 2021

IX Majowa Piesza Pielgrzymka

Różańcowa z Matką Słowa do Gietrzwałdu

Przewodnik:

ks. Roman Rusinek SAC

ŻYJEMY OWOCAMI PIELGRZYMKI
VIII Piesza Majowa Pielgrzymka Różańcowa z Matką Słowa do Gietrzwałdu, która odbyła się w dn. 1-3 maja 2019 r., przynosi owoce w życiu każdego pielgrzyma. W pielgrzymce nieśliśmy figurę Matki Bożej Słowa z Kibeho z Rwandy. Figurę otrzymał nasz przewodnik wieloletni misjonarz z Rwandy ks. Roman SAC (Pallotyn). Ksiądz Roman nie rozstaje się z Matką Bożą Słowa. Wśród pielgrzymów były również relikwie św. Jana Pawła II oraz św. Wincentego Pallottiego. Zapraszamy w roku 2020!

Leontyna D.


15-26 lipca 2021

XXX Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza

Suwałki—Wilno

Grupa Zielona

Przewodnik:

ks. Andrzej Dębski SAC

W pielgrzymce wileńskiej jest siedem grup, w tym dwie prowadzone przez księży pallotynów. Grupa Misyjna ma kolor zielony, tak jak cała Afryka. Charakter tej grupy to aspekt religijny i patriotyczny. Wynika to z faktu, że pielgrzymujemy z obecnych terenów Ojczyzny na tereny, które kiedyś należały do niej. Doświadczamy wielkiej życzliwości od rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Odwiedzamy miejsca pamięci narodowej. Ci, którzy pielgrzymują do Matki Bożej w Ostrej Bramie pochodzą z terenów całej naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce i doświadczeniu niezapomnianych wrażeń.


6-14 sierpnia 2021

309 Warszawska

Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

Grupa Czerwono-Żółto-Zielona

Przewodnik:

ks. Andrzej Dębski SAC

Grupa Misyjna jest częścią integralną pielgrzymki warszawskiej. W niej chodzą ci, którzy nie tylko modlą się we własnych intencjach, ale również ogarniają swoim sercem sprawy całego Kościoła. Jako jedyna grupa w całej pielgrzymce warszawskich 17-tek ma swoją kuchnię polową. Ułatwia to na bazie noclegowej skorzystanie z ciepłej wody i spożyciu gorącego posiłku. W tej grupie od wielu lat pielgrzymują osoby z terenów podwarszawskich, ale zachęcamy wszystkich pragnących pomyśleć o sprawach dotyczących naszej wiary i zapoznaniu się z aktualnymi wydarzeniami ze świata misyjnego.


PIELGRZYMOWANIE DUCHOWE

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do duchowego łączenia się z pielgrzymami na trasie.
Duchowi pielgrzymi każdego dnia realizują w miarę swoich możliwości program pielgrzymki:

· modlitwy poranne, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

· udział we Mszy św. (lub komunia duchowa)

· Koronka do Siedmiu Boleści

· godz. 12.00, Anioł Pański

· różaniec

· godz. 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego lub Droga Krzyżowa

· w piątki: lektura duchowa

· godz. 21.00 Apel Jasnogórski w łączności z Radiem Maryja.