Śp. Ks. Jean Bertrand Etoundi SAC

Z głębokim bólem pragnę poinformować o nagłej śmierci, 27 kwietnia 2018 r., Śp. Ks. Jeana Bertranda Etoundi SAC, Radcy Generalnego i Sekretarza Generalnego ds. Misji. Ks. Jean Bertrand nie pojawił się rano na sesji Rady Generalnej, która rozpoczęła się o godz. 9.00. Kiedy otworzyłem drzwi jego pokoju, znalazłem go bez życia. Miał 44 lata, 20 lat pallotyńskiej konsekracji i 15 lat kapłaństwa.

Obecnie dopełniamy wszelkie formalności. Poinformujemy później o terminie pogrzebu, który z pewnością odbędzie się w Kamerunie. Bedzie odprawiona Msza św. za naszego drogiego współbrata w kościele SS. Salvatore in Onda, której termin ustalimy możliwie jak najszybciej.
Utrata tak młodego i dynamicznego członka Rady Generalnej, posiadającego głęboką miłość do misji, przenika boleśnie do naszych serc. Składam kondolencje członkom jego rodziny, Przełożonemu Regionalnemu, Ks. Joseph Jules Nkodo SAC i wszystkim członkom Regii Świętej Trójcy. Niech miłosierny Pan da mu wieczny pokój!
Ks. Jean Bertrand poszedł do nieba, aby wraz z naszym Założycielem świętować 15. rocznicę święceń kapłańskich, które otrzymał 26 kwietnia 2003 r. Niech kontynuuje swoją misję w niebie modląc się za nas.

Ks. Jacob Nampudakam SAC
Przełożony Generalny