Spotkanie z misjonarzem ks. Stanisławem Skuzą SAC

Grupa misyjna Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego spotkała się 5 kwietnia 2017 r. z ks. Stanisławem Skuzą SAC, misjonarzem na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 

Misjonarz celebrował Eucharystię w kaplicy seminaryjnej p.w. Świętej Rodziny z Nazaretu, w której uczestniczyli członkowie grupy misyjnej WSD SAC.

Kościół katolicki jest od początku misyjny

– powiedział ks. Skuza. Homilista dodał:

Także nasze Stowarzyszenie ma ducha misyjnego.

Ks. Skuza podzielił się także swoimi doświadczeniami z miejsca posługiwania, historią pallotyńskiej pracy na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wskazał, że kolejne lata służby w tym miejscu pokazują, że nie da się budować doczesnej społeczności bez sprawiedliwości i prawdy.

Po Mszy świętej i wspólnym zdjęciu, alumni rozmawiali z misjonarzem o jego posłudze poza granicami Polski. Był to czas braterskiego spotkania i budzenia wrażliwości misyjnej.

Ks. Stanisław Skuza SAC – pallotyn. Święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1991 roku przez posługę J.E. ks. abp. Józefa Kowalczyka, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Od ponad 24 lat pracuje na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jest pierwszym radcą Delegatury Matki Bożej Pokoju na WKS, a także rektorem Bazyliki Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro.

Dominik Gaładyk SAC | 2017-04-05