Ukraina: Konsekracja kościoła

17.06.2017 r. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu zostało konsekrowane. Mszy Świętej przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki. Kustoszem sanktuarium jest ks. Waldemar Pawelec SAC.

Działalnością duszpasterską objęte są w parafii: dzieci, młodzież i dorośli. Przy parafii istnieją różnego rodzaju grupy – schola dziecięca, chór młodzieży, chór dorosłych, ministranci i lektorzy, oaza, bielanki, kręgi rodzin, 20 kółek Żywego Różańca, grupa krucjaty trzeźwości, grupy biblijne, każdego miesiąca idziemy z posługą sakramentalną do ok. 70 chorych parafian. Stale prowadzona formacja katechetyczna (dzieci i młodzież) pozwala nam cieszyć się nowymi powołaniami. W naszym pallotyńskim Seminarium we Lwowie studiuje kleryk z Dowbysza. Powołaniami cieszą się też pracujące tu siostry. W zgromadzeniu Sług Jezusa jest pięć sióstr, a jedna z parafianek u Sióstr od Aniołów.

Sytuacja materialna w naszym regionie jest dosyć trudna. Ludzie często nie otrzymują godziwej zapłaty za pracę, dlatego oprócz pracy duszpasterskiej prowadzimy działalność charytatywną. Przy parafii istnieje jadłodajnia dla potrzebujących, sprowadzamy używaną odzież, którą następnie rozdajemy. Organizujemy też różnego rodzaju wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Tradycją naszego Sanktuarium jest też organizowany od kilku lat Festiwal Piosenki Maryjnej, na który przybywa wielu wykonawców z diecezji i z poza jej granic.

http://sac-ua.info/pl/dowbysz/