Wenezuela: Wymiana pomiędzy Kościołami misyjnymi

Wezwanie papieża Franciszka do głoszenia Ewangelii  na peryferiach świata oraz  wszędzie tam, gdzie ludzie nie poznali jeszcze Chrystusa, stało się dla misjonarzy z Wenezueli inspiracją do wyjazdu do Afryki. W Mozambiku, kraju misyjnym, Latynosi głosić będą Radosną Nowinę o Chrystusie i dawać świadectwo jego miłości. Génesis Machado, Yuruanni Guzmán i Alonzo Velázques rozpoczną pracę w wiosce Manje, gdzie przebywają już dwaj inni wenezuelscy misjonarze, posłani w ramach IV Amerykańskiego Kongresu Misyjnego (2013 r.).

Rzecznik prasowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Wenezueli, Danny Paúl Robles poinformował, iż młodzi ludzie uczestniczyli w rocznym przygotowaniu formacyjnym i podczas uroczystej Mszy św.  posłania, 22 października tego roku, otrzymali krzyże misyjne.

Podczas obrad Komisji Misyjnej przy Episkopacie Wenezueli, które trwały od 17 do 20 października, przyszli głosiciele Chrystusa na Czarnym Lądzie dzielili się swoim entuzjazmem misyjnym i nadzieją na bogate żniwa.

Krzyż misyjny misjonarze odebrali z rąk przewodniczącego Komisji Episkopatu Wenezueli ds. Indian, abpa Ubaldo Santana von Maracaibo, który wskazał na konieczność wspierania współpracy pomiędzy Kościołami miejscowymi krajów misyjnych oraz dawania świadectwa uniwersalnej solidarności z braćmi i siostrami Kościołów w potrzebie.

Fides, 24/10/2017