XII MAJOWA PIESZA PIELGRZYMKA RÓŻAŃCOWA Z MATKĄ SŁOWA 1-3 maja 2023 r.

GDYNIA – PASŁĘK – GIETRZWAŁD

1 – 3 maja 2023 r.

Objawienia w Gietrzwałdzie dają nam receptę na powrót do normalności, którą w życiu każdego człowieka jest moralne postępowanie – zwraca uwagę ks. Krzysztof Bielawny, autor książki „Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu”. W powrocie do żywej wiary i posłuszeństwa Maryi upatrywać należy współczesnej drogi dla nas wszystkich. W Gietrzwałdzie Maryja zwróciła się do nas słowami: „Nie smućcie się, bo ja zawsze będę przy was”. Te piękne i ważne słowa pozostają aktualne.

Przygotowujemy się do spotkania z Maryją podczas XII Pieszej Pielgrzymki Różańcowej do sanktuarium w Gietrzwałdzie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w gronie wiernych pątników oraz świętych obecnych w towarzyszących nam relikwiach. W ubiegłym roku pielgrzymowało 66 osób. Niech ten błogosławiony czas będzie dla nas wszystkich okazją do odnowy duchowej i umocnienia wiary.

  • ROZPOCZĘCIE 1 maja – dojazd z Gdyni i Gdańska do Pasłęka zorganizowanym autokarem.
  • Pielgrzymowanie pieszo z Pasłęka do Gietrzwałdu.
  • Powrót autokarem z Gietrzwałdu do Gdańska i Gdyni.

PRZEWODNIKIEM pielgrzymki jest ks. Roman Rusinek SAC, pallotyn, który przez wiele lat posługiwał na misjach w Rwandzie.

INFORMACJE I ZAPISY: 22 771 51 19 +48 506 134 887 lub +48 515 127 886

PATRONAT: Pallotyński Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla

Gietrzwałd to szczególne miejsce w naszej Ojczyźnie. Objawienia Najświętszej Maryi Panny, nadal są żywe i w dalszym ciągu owocują. Naszym wewnętrznym pragnieniem jest, aby na nowo przypomnieć i ożywić pamięć tego miejsca. Będziemy szli w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Słowa, przywiezioną z Kibeho (Rwanda), w którym miały miejsce objawienia Maryjne, zatwierdzone przez stolicę Apostolską.

Towarzyszyć nam będą relikwie:

  • św. Wincentego Pallottiego z przesłaniem, aby umacniać wiarę i rozpalać miłość.
  • św. Jana Pawła II, który pokazał, jak miłować Kościół i zawierzać Maryi.