Sanktuarium Bozego Milosierdzia

Meksyk

W Roku 1532, tj juz w rok po objawieniach Matki Bożej w Gwadelupe, JUAN DE ZUMÁRRAGA pierwszy biskup Meksyku nadaje dekret o utworzeniu parafii w Tenango del Aire pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Przez parafie przewinęli się Ojcowie Dominikanie, Franciszkanie, księża diecezjalni i od 31 maja 1998 roku księża Pallotyni szerząc kult Bożego Miłosierdzia, który praktycznie był nieznany meksykańczykom. Od następnego tj: 1999 roku zaczyna się uroczyste celebrowanie Niedzieli Miłosierdzia, która to na dziś przyciąga około 15 tysięcy wiernych. Z dniem 07 kwietnia 2002 roku Kościół zostaje podniesiony do rangi sanktuarium Diecezjalnego Bożego Miłosierdzia dla diecezji Valle de Chalco i role kustoszy pełnia księża Pallotyni.

Jeśli natomiast chodzi o odpust parafialny jest on obchodzony na wspomnienie Jana Chrzciciela tj 24 czerwca każdego roku połączony y z uroczysta procesja.

Kaplica Sw Mateusza Apostoła

Kaplice ufundowali ojcowie Dominikanie około 1570 roku i główna uroczystość się sprawuje w sposób huczny w Środę Popielcowa.

Kaplica Sw Michała Archanioła

Kaplica dedykowana Świętemu Michałowi Archaniołowi została ufundowana w 1976 roku i główny odpust jest obchodzony na 29 września.