„Koinonia Orphans” – wsparcie edukacji dzieci i rodzin w potrzebie, RPA

Miejsce: Republika Południowej Afryki

Koszt projektu: 90 000 Złotych

Kod projektu: ZA01D

1%
Zebrane
959 Złotych
Potrzebne
90000 Złotych
Chcę pomóc

Misja Lourdes położona jest w prowincji KwaZulu-Natal. Teren wiejski misji jest zamieszkany w większości przez plemiona Zulu i Baca. To jedna z najbiedniejszych części kraju, z bardzo dużym bezrobociem i wciąż wielką ilością ludzi zarażonych wirusem HIV. W związku z tym notuje się tutaj większą umieralność ludzi stosunkowo młodych, które osierocają swoje dzieci.

Ludzie ci żyją w wioskach z nieasfaltowanymi drogami, bez bieżącej wody, częściowo bez elektryczności. Wielu z nich wciąż praktykuje tradycyjne przygotowywanie posiłku na ognisku rozpalonym na środku kuchni. Większość domów jest zbudowana z bloczków glinianych i trawy, wzmocnionych zaprawą z krowiego łajna. Średnia długość użytkowania takiego domu to 10 – 15 lat. Dachy domów są zrobione z trawy lub taniej blachy, więc przeciekają w czasie deszczu.

Dzieci pokonują nawet po kilka kilometrów dziennie w jedną stronę, aby dotrzeć do szkoły. W RPA mundurek szkolny jest obowiązkowy. Bez mundurka nie można być uczniem, a więc dzieci, których nie stać na mundurek, nie mogą chodzić do szkoły. Mamy rodziny na naszej misji, które nie mają wystarczająco jedzenia, ubrań lub butów. Jednakże to, co jest najtrudniejsze, to fakt, że typowa rodzina na terenie naszej misji składa się z babci i wnuków lub z mamy z własnymi dziećmi, a często również z dziećmi z dalszej rodziny. Ojciec dzieci jest nieobecny w osiemdziesięciu procentach rodzin. Jeżeli nawet jest fizycznie, nie zajmuje się wychowywaniem dzieci. W związku z tym dzieci żyją w niepełnych rodzinach, mają niską samoocenę, często nie znajdują wsparcia wśród bliskich, brak im motywacji do nauki. Szkoły są bardzo słabo wyposażone, przepełnione, nie ma boisk do gry w piłkę, często nie ma nawet piłek w szkołach.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej ilości dzieci i rodzin w potrzebie, zidentyfikowanie problemu i zaofiarowanie konkretnej pomocy. Wsparciem może być zakup mundurka, butów szkolnych lub plecaka szkolnego, zapłacenie rat za szkołę, zakup jedzenia, odbudowa domu lub wybudowanie nowego prostego domu, opłaty za przejazdy do szkoły znacznie oddalonych od misji, organizowanie zajęć sportowych i kulturalnych, lekcje higieny, pomoc w nauce i dodatkowe lekcje w zakresie nauki języka, matematyki i informatyki. Na każdą pomoc oczekuje ponad 900 dzieci na terenie misji Lourdes.

Pragniemy, aby dzieci poszły do szkoły, żyły bezpiecznie w swoich domkach i nie cierpiały głodu. Projekt obejmuje wybudowanie około 10 małych, prostych domków, remont około 10 zniszczonych domków oraz wsparcie edukacji i dożywiania dzieci. Koszt jednego domku z dwoma izbami to około 6 tys. złotych.

Zachęcamy do wsparcia projektu. Pomóżmy, ofiarowując choćby drobną kwotę.

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail