Project „Koinonia Orphans”

Miejsce: Republika Południowej Afryki

Koszt projektu: 90 000 Złotych

Kod projektu: ZA01D

0%
Zebrane
0 Złotych
Potrzebne
90000 Złotych
Chcę pomóc

Obecnie adresowany do ponad 900 dzieci i jest prowadzony na terenie misji Lourdes w rejonie KZN (Kwa Zulu Natal) w RPA. To jedna z najbiedniejszych części kraju, z bardzo dużym bezrobociem i wciąż wielką ilością ludzi zarażonych wirusem HIV. W związku z powyższym notuje się większą umieralność ludzi stosunkowo młodych, które osierocają swoje dzieci. Teren misji jest zamieszkamy w większości przez plemiona Zulu i Baca. Ludzie ci żyją w wioskach z nieasfaltowanymi drogami, bez bieżącej wody, częściowo bez elektryczności. Większość z nich wciąż stosuje tradycyjne przygotowywanie jedzenia na ognisku rozpalonym na środku kuchni. Większość domów jest zbudowana z bloczków glinianych i trawy, wzmocnione zaprawą z krowiego łajna. Średnia długość użytkowania takiego domu to 10 – 15 lat. Dachy domów są zrobione z trawy bądź w większości z taniej blachy i przeciekają w czasie deszczu.

Dzieci chodzą do szkoły pieszo, niezależnie od pogody, nawet po kilka kilometrów dziennie w jedną stronę. W RPA mundurek szkolny jest obowiązkowy. Bez mundurka nie można iść do szkoły, czyli dzieci, których nie stać na mundurek, nie chodzą do szkoły. Mamy rodziny na naszej misji, które nie mają wystarczająco jedzenia, ubrań lub butów.

Jednakże to, co jest najtrudniejsze, to fakt że „typowa rodzina ” na terenie naszej misji to babcia i wnuczkowie lub mama z własnymi dziećmi i często również z dziećmi z dalszej rodziny. Ojciec dzieci jest nieobecny w 80 procentach. Jeżeli nawet jest fizycznie, nie zajmuje się wychowywaniem dzieci. W związku z tym dzieci żyją same dla siebie, mają niską samoocenę, często nie znajdują wsparcia w rodzinie, brak im motywacji do nauki. Zresztą same szkoły są bardzo słabo wyposażone i są przeludnione. Nie ma boisk do grania piłki, nie ma nawet piłek w szkołach.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej ilości dzieci i rodzin w potrzebie, zidentyfikowanie problemu i zaofiarowanie konkretnej pomocy. Może to być zakup mundurka, butów szkolnych lub plecaka szkolnego, zapłacenie rat za szkołę, zakup jedzenia, odbudowa domu lub wybudowanie nowego prostego domu, opłaty za przejazdy do szkoły znacznie oddalonych od misji, organizowanie sportu i zajęć kulturalnych, lekcje higieny, pomoc w nauce i dodatkowe lekcje w zakresie nauki języka, matematyki i komputera oraz generalne wsparcie dziecka.

Pragniemy, aby dzieci poszły do szkoły, sucho spały i miały coś do zjedzenia. Projekt obejmuje wybudowanie około 10 domków, remont zniszczonych około 10 domków oraz dożywianie dzieci. Koszt jednego domku z dwoma izbami to około 6 tys., zł.

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail