Parafialny program stypendialny uczniów w Arusha, Tanzania

Miejsce: Arusha, Tanzania

Koszt projektu: 86 000 Złotych

Kod projektu: TZ01D

1%
Zebrane
725 Złotych
Potrzebne
86000 Złotych
Chcę pomóc

Parafia w Arusha obejmuje 59 małych wioseczek, z liczbą mieszkańców ok 6500, większość z których żyje w slumsach. W swoim zamiarze projekt ma za zadanie sfinansować opłatę czynszu szkolnego dzieciom z najuboższych rodzin, aby mogli ukończyć szkołę zawodową i znaleźć pracę. Wiele dzieci z ubogich rodzin cały dzień pracuje w polu pomagając swoim rodzinom, i uczyć się mogą jedynie wieczorem. Niestety szkoły państwowe nie dają takiej możliwości, a możliwość edukacji wieczorem oferują jedynie szkoły prywatne. Roczny czynsz prywatnych szkół w Tanzanii wynosi od 1000 do 700 Euro za ucznia. Parafia w Arusha pragnie pomóc tym dzieciom tworząc program stypendialny.

Nauka to pokarm

Dzięki programowi stypendialnemu dzieci z najuboższych rodzin mają możliwość otrzymać edukację w wybranym zawodzie. Niestety ich rodziny nie stać na czesne. Możesz włączyć się w program stypendialny i pomoc dzieciom zdobyć pokarm dla rozumu, który w przyszłości zapewni im chleb powszedni.

Koszt projektu 86 000 złotych

Odpowiedzialny za Projekt ks. Sixbert Mumbi SAC, Arusha oraz ks. Jan Oleszko SAC Sekretarz Misyjny Prowincji Chrystusa Króla SAC, Warszawa.

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail