Parafialny program stypendialny dla uczniów w Arusha, Tanzania

Miejsce: Arusha, Tanzania

Koszt projektu: 86 000 Złotych

Kod projektu: TZ01D

2%
Zebrane
1675 Złotych
Potrzebne
86000 Złotych
Chcę pomóc

Pallotyni z parafii św. Wincentego Pallottiego w Arusha w Tanzanii od wielu lat angażują się w dzieło ewangelizacji i walki z ubóstwem. Parafia liczy ok. 6 500 mieszkańców. Kapłani posługują również w 59 okolicznych wioskach należących do parafii. Większość społeczeństwa żyje w slumsach i utrzymuje się z pracy na roli, do której wykorzystywane są również dzieci. Parafia pragnie pomóc tym dzieciom, tworząc program stypendialny. Projekt prowadzony przez ks. Sixberta Mumbi SAC obejmuje ponad 40 podopiecznych. W założeniu ma za zadanie sfinansować opłatę czesnego dzieciom z najuboższych rodzin, aby mogły ukończyć szkołę zawodową i znaleźć pracę. Wiele dzieci z ubogich rodzin może uczyć się jedynie w systemie wieczorowym, ponieważ cały dzień pracują w polu, pomagając swoim rodzinom. Niestety, szkoły państwowe nie dają takiej możliwości, a wieczorną edukację oferują jedynie szkoły prywatne, za które trzeba uiszczać opłaty w postaci czesnego. Niestety, ich rodziny nie są w stanie ponieść takich kosztów.

Nauka to przyszłość

Jedyną szansą na poprawę sytuacji dzieci z ubogich rodzin jest zdobycie wykształcenia, bo tylko edukacja da im szansę na to, aby w przyszłości mogły stanowić o swoim losie i żyć w lepszych warunkach.

Drodzy Darczyńcy, pomóżmy im wyrwać się z kręgu biedy. Dziękujemy za każdą, najmniejszą nawet kwotę, wpłaconą na ten cel.

Koszt projektu – 86 000 zł.

Odpowiedzialni za projekt: ks. Sixbert Mumbi SAC (Arusha) i ks. Jan Oleszko SAC, sekretarz ds. misji Prowincji Chrystusa Króla SAC, Warszawa

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail