Dożywianie i pomoc medyczna w Guarenas, Wenezuela

Miejsce: Wenezuela, Guarenas, dzielnica San Pedro

Koszt projektu: 84 000 Złotych

Kod projektu: WE01D

1%
Zebrane
431 Złotych
Potrzebne
84000 Złotych
Chcę pomóc
Dożywianie i pomoc medyczna w Guarenas, Wenezuela

San Pedro to uboga dzielnica miasta Guarenas. Znajduje się w niej osiedle należące do naszej parafii, w którym mieszka 900 rodzin. Warunki życiowe są tam bardzo trudne. Większość domów pobudowana jest z płyt pilśniowych. Rodziny najczęściej tłoczą się w jednym pomieszczeniu, korzystając ze wspólnych z sąsiadami prowizorycznych toalet. Część rodzin nie ma dostępu do wody pitnej, gazu, prądu. Na skutek życia w skrajnym ubóstwie, mieszańcy, a szczególnie dzieci cierpią na niedożywienie, choroby bakteryjne i pasożytnicze. Chcemy im pomóc, poprzez uruchomienie punktu, w którym świadczona będzie pomoc.

Dożywianie w Guarenas (Misyjny Dom im. Maryi Królowej Apostołów)

Niedawno zakupiliśmy w tej dzielnicy stary dom, który chcemy przeznaczyć na realizowanie projektów dla mieszkańców. Placówka wymaga wielu remontów, aby można było w niej normalnie funkcjonować, jednak najważniejszym celem jest jak najszybsze uruchomienie kuchni i jadalni, w której dzieci z objawami niedożywienia będą mogły zjeść pełnowartościowy, ciepły posiłek. Do projektu kwalifikowane są dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Po sprawdzeniu stanu zdrowia przez lekarza i konsultacji z dietetykiem, dzieci pozostają pod opieką, aż ich stan zdrowia się ustabilizuje i zaczną prawidłowo się rozwijać. Do projektu przyjmujemy wszystkie dzieci według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia.

Pomoc medyczna

W Misyjnym Domu im. Maryi Królowej Apostołów planujemy uruchomić gabinety internistyczne (dla dzieci i dorosłych) oraz gabinet rehabilitacyjny, ginekologiczny i stomatologiczny. Niezbędny będzie zakup sprzętu do badań kardiologicznych, prenatalnych i leczenia stomatologicznego. Misyjny Dom im. Maryi Królowej Apostołów służy również jako świetlica środowiskowa i miejsce edukacji i formacji. Prowadzimy w nim katechezę dla dorosłych, spotkania dla grup „dziecięctwa misyjnego” oraz kursy dla małżeństw i osób pozostających w związkach niesakramentalnych. Po remoncie, w domu będą odbywały się zajęcia korekcyjne i wyrównawcze dla dzieci, które mają trudności w nauce. Staramy się też wspomóc osoby najbardziej potrzebujące przez dostarczanie ubrań i obuwia. W przyszłości planujemy utworzyć tu miejsce do sprawowania sakramentów świętych, a także wraz z grupami parafialnymi wspierać formację tej części parafii.

Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na ten cel.

Koszt realizacji projektu: 84 000 zł

  • Dożywianie – 35 000 zł
  • Zakup fotela stomatologicznego – 24 000 zł
  • Wyposażenie gabinetów lekarskich – 25 000 zł

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail