Projekt Barrio San Pedro, Wenezuela

Miejsce: San Pedro, Guarenas, Wenezuela

Koszt projektu: 84 000 Złotych

Kod projektu: WE01D

0%
Zebrane
326 Złotych
Potrzebne
84000 Złotych
Chcę pomóc
Projekt Barrio San Pedro, Wenezuela

Dom Stowarzyszenia – Misyjny, który nazwaliśmy imieniem Maryi Królowej Apostołów (Nasza Patronka) jest usytuowany w ubogiej dzielnicy. Potrzebuje wielu remontów, aby można było w nim normalnie funkcjonować. Będzie przeznaczony na realizację kilku projektów. Już rozpoczęliśmy katechezę z dorosłymi, towarzyszenie małżeństwom, i osobom pozostającym w konkubinacie – prowadzone są kursy z tym związane. Przygotowywane są spotkania dla grup „dziecięctwa misyjnego”.

Staramy się też wspomóc osoby najbardziej potrzebujące przez dostarczenie ubrań, butów, także jedzenia. W domu chcemy uruchomić jadalnię, w której ciepły posiłek będą mogły zjeść dzieci najbardziej potrzebujące z tej dzielnicy. Aktualnie mamy dwa podobne punkty gdzie, ten będzie trzeci.

W domu jest przestrzeń na gabinety medyczne. Chcemy mieć gabinet ogólny dla internisty do badań dzieci i dorosłych, sprzęt do badań kardiologicznych i prenatalnych, ginekologiczny, rehabilitacyjny, a także gabinet dentystyczny.

Dom będzie też przeznaczony na zajęcia korekcyjne i wsparcie dzieci, które mają trudności w nauce. Częściowo będzie służył jako świetlica środowiskowa i przestrzeń do formacji dzieci i młodzieży. Będzie to miejsce formacji i edukacji.

Planujemy sprawować sakramenty dla tej wspólnoty w wyznaczone dni miesiąca, a także wraz z grupami parafialnymi wspierać formację tej części parafii. W domu będą mieszkały także osoby świeckie.

Koszt realizacji zadania: 84 000 zł

  • dożywianie – 35 000 zł
  • zakup fotela dentystycznego – 24 000 zł
  • wyposażenie gabinetów lekarskich 25 000 zł

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail