Dożywianie dzieci ulicy w Cyangugu, Rwanda

Miejsce: Cyangugu, Rwanda

Koszt projektu: 38 000 Złotych

Kod projektu: RW01D

6%
Zebrane
2141 Złotych
Potrzebne
38000 Złotych
Chcę pomóc Szczegóły finansowe
Dożywianie dzieci ulicy w Cyangugu, Rwanda

Jedną z najdalej oddalonych diecezji na południu Rwandy jest Cyangugu. Wiele rodzin żyje tu w trudnych warunkach. Najbardziej potrzebują pomocy dzieci, które cierpią z powodu głodu i chorób. Projektem objętych jest ponad setka dzieci z czterech wiosek. Konieczne jest systematyczne wsparcie, które pozwoli ratować życie najbardziej potrzebującym dzieciom, często z chorobą głodową, osieroconym, po prostu dzieciom ulicy, które są często zarażone AIDS lub gruźlicą. Celem projektu jest zakup żywności oraz pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia i edukacji.

Walka z głodem

Najpilniejszą potrzebą jest zaspokojenie głodu dzieci. Niedożywienie u dzieci jest przyczyną wielu chorób, powstania marazmu głodowego i niezdolności podjęcia jakiegokolwiek działania. Chcemy zakupić żywność (mleko w proszku; mąkę z soi, kukurydzy i sorgo; ryż; fasolę, olej, cukier), bo jedyne zapewnienie regularnego, zdrowego posiłku, da dzieciom szansę na życie i właściwy rozwój.

Pomoc w edukacji i leczeniu

Dzieci najedzone mają siłę do nauki i są mniej podatne na choroby. Projekt ten również obejmuje zakup pomocy dydaktycznych, opłacenie szkoły oraz sfinansowanie leczenia dzieci chorych. Niestety, koszty te są w warunkach miejscowych tak wysokie, że rodziny nie mogą ich pokryć w całości. Pomoc już trwa, ale potrzebne jest dalsze systematyczne wsparcie. Roczny koszt podstawowego utrzymania i edukacji dziecka wynosi 85 euro, czyli ok. 7 euro miesięcznie.

Liczymy na Państwa wsparcie w realizacji tego projektu. Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.

Prowadząca projekt: s. Marta Litawa SAC (Misjonarki Apostolstwa Katolickiego – pallotynki)

Tak można nam pomóc

20zł 50zł 100zł
Prosimy wybrać kwotę
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole
Prosimy wypełnić pole swoim adresem e-mail